قابلیتهای ردگیری (Tracking)

موتور واقعیت افزوده اپار از روشهای متنوعی برای تشخیص  و ردگیری استفاده میکند:

ردگیری حجم سه بعدی (3D Tracking)

این قابلیت امکان تشخیص حجم های سه بعدی ساده و پیچیده را فراهم می آورد. امکانات موتور واقعیت افزوده اپار امکان ردگیری احجام، محیط های داخلی و مناظر بیرونی را فراهم کرده است. می توان از این امکان به عنوان یکی از ویژگیهای منحصر به فرد موتور اپار یاد کرد. احجام و محیطها را می توان هم با کمک ابرنقاط اسکن شده یا به کمک مدل های CAD ردگیری کرد. این قابلیت امکان تجربه تعامل با حجم ها و محیطهای سه بعدی را به وجود آورده است. تشخیص محیط، روشی مناسب برای نمایش ایده آل مدل های سه بعدی در داخل محیط و فضای داخلی یا خارجی است. با این قابلیت می توانید به محیط واقعی اطراف خود محتوای چندرسانه ای اضافه کنید. به عنوان مثال بدون مدلسازی از اشیاء درون یک موزه یا نمایشگاه می توان تورگردان مجازی چندرسانه ای در محیط فراهم کرد. در زیر چند مثال از کاربردهای این ویژگی آورده شده است:

 • شناسایی حجم بسته بندی محصولات مختلف
 • شناسایی بخشهای مختلف یک دستگاه و آموزش کاربری آن در محل

ردگیری تصویر دو بعدی (2D Tracking)

ویژگیهای منحصر به فرد، عملکرد با سرعت بسیار بالا و امکان استفاده از خدمات ابری جستجوی پیوسته تصویر، به اپار قدرت بالایی برای پردازش تصویر دو بعدی می دهد. واحد پردازش تصویر موتور اپار می تواند از بارکد و کدهای کیوآر تا پیچیده ترین تصاویر رنگی  را با دقت تشخیص دهد. این قابلیت کاربردهای بسیار متنوعی در به کارگیری فناوری واقعیت افزوده دارد که به عنوان مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی سندهای کاغذی و محصولات چاپی برای ایجاد تجربه های چندرسانه ای
 • شناسایی لیبل بسته بندی محصولات مختلف برای کمپین های بازاریابی و مجموعه های خرده فروشی

ردگیری بی واسطه (Instant Tracking)

آیا ایده نرم افزار واقعیت افزوده شما وابسته به یک پی(Tracker) خاص نیست و می خواهید مخاطبتان براساس خواست خودش سطحی دوبعدی یا حجمی سه بعدی را ردگیری کند؟ مهم نیست کجا هستید، قابلیت ردگیری بدون واسطه به شما اجازه می دهد محتوای سه بعدی و دو بعدی را هرجا و بر روی هر سطحی که دوست دارید در محیط داخل یا خارج قرار دهید.

ردگیری و تشخیص ساختار صورت (Face Tracking)

  این قابلیت به کاربر اجازه می دهد صورت افراد را از نزدیک و یا از روی عکس تشخیص داده و بر اساس شناخت ساختار سه بعدی صورت محتوای دو بعدی یا سه بعدی را بر روی صورت فرد به نمایش در آورد.

 ردگیری موقعیت جغرافیایی(GPS Tracking)

 قابلیت تشخیص موقعیت جغرافیایی اجازه می دهد محتوای دیجیتالی را در موقعیت جغرافیایی مشخصی به نمایش در آورید. به عنوان نمونه می توانید یک پیام تبلیغاتی، انیمیشن و یا موسیقی خاصی را در موقعیت جغرافیایی مشخصی در دسترس کاربران قرار دهید.

قابلیتهای نمایش و اجرای محتوا

پس از پی کردن و ردگیری جهان واقعی به روشهای مختلفی که در بالا شرح داده شد، نوبت به نمایش و اجرای محتوای مجازی می رسد. موتور واقعیت افزوده اپار می تواند از یک تصویر دوبعدی ساده تا یک بازی تعاملی کامل را برای شما به اجرا در آورد. انواع محتوای دیجیتال قابل پیاده سازی توسط اپار عبارتند از:

پخش تصویر

استفاده از محتوای تصویری بر بستر واقعیت افزوده بسیار کاراست. هدف اصلی این قابلیت، انطباق یک تصویر بر روی و یا حول یک هدف مشخص و ارائه اطلاعات اضافی و یا تغییر ظاهر اولیه یک تصویر یا فضای واقعی است. تصاویر می توانند به تصویر یا حجم ردگیری شده متصل باشند، همواره بر اساس زاویه مخاطب روبروی دوربین نمایش داده شوند یا به صورت یک صفحه نرم افزاری روی گوشی هوشمند شما نمایش داده شوند.

با استفاده از این قابلیتِ واقعیت افزوده می توانید محدود بودن به یک تصویر را از بین برده و تصاویر متعدد را به روش های زیر نمایش دهید:

 • تک تصویر
 • گالری تصویر به همراه توضیحات
 • چیدمان تصاویر در فضای اطراف
 • پاناروما 360 درجه: درتصاویر پانوراما می توانید به چهار جهت بالا، پایین،  چپ و راست حرکت کنید و یک محیط را به  صورت 360 درجه مشاهده نمایید. این قابلیت واقعیت افزوده امکان اجرای تورهای  مجازی و مشاهده اماکن مختلف به صورت 360 درجه  را  فراهم می آورد.

پخش تصاویر ویدئویی

 • اجازه دهید تصاویر ثابت توسط ویدئوهای متحرک، زنده شوند!

توسط این قابلیت می توانید ویدئوهای مختلف را به روش های زیر به نمایش درآورید:

 • تمام صفحه (ویدئو، به صورت تمام صفحه در نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود و شما تا پایان ویدئو نیازی به ادامه تشخیص پی یا ردیاب نخواهید داشت.)  
 • درون صفحه (ویدئو بخشی از صفحه را می پوشاند. ویدئو در اندازه و قالب مورد نظر شما و درون فضایی که شما انتخاب کرده اید به نمایش درخواهد آمد.)
 • پاناروما 360 درجه: ویدئو 360 درجه، ویدئوی است که در آن، صحنه فیلم برداری از تمامی جهت ها و توسط دوربینی مخصوص و یا مجموعه ای از دوربین ها ضبط شده است و به هنگام پخش این ویدئو، بیننده می تواند کنترل زاویه و جهت دید خود را داشته باشد.  
 • پخش آنلاین از وب سایت های اشتراک گذاری و نمایش ویدئو: اگر بر روی شبکه های آنلاین نمایش ویدئو در کشور (مانند آپارات) یا خارج از کشور (مانند youtubeو vimeo) فعالیت دارید،  با کمک فناوری واقعیت افزوده می توانید  به مخاطبین و مشتری های خود امکان دهید  ویدئوی مربوطه را به  آسانی و بدون نیاز به جست وجو برای آن مشاهده نمایند.

نمایش دکمه های مجازی

صفحه ای از یک مجله را تصور کنید که مانند یک صفحه نمایش هوشمند عمل می کند! با اپار این امر ممکن است. می توان دکمه های مجازی را در قسمت های مختلف و بر روی تصاویر هدف در دنیای واقعی بکار گرفت که نسبت به لمس انگشتان شما پاسخ می دهند.

پخش صدا

 • صدا به جهان پیرامون ما روح می دهد. زمانیکه حجم یا تصویری با پخش صدا همراه می شود، می تواند توجه مخاطب را بیش ازپیش جلب کند. با این قابلیت می توانید اهداف واقعیت افزوده مختلف را با صوت و یا موسیقی همراه کنید.

نمایش محتوای سه بعدی ایستا یا تعاملی

 محتوای سه بعدی روش جدیدی برای تعامل و تماس با مخاطبین و مشتری ها به شمار می رود  که تعامل با مشتری ها و کاربران را 5 برابر افزایش می دهد.  اپار، محتوای سه بعدی را به دو صورت ایستا و تعاملی  به نمایش در می آورد.

محتوای سه بعدی تعاملی در بخش های تولیدی، اتومبیل سازی،  محصولات مصرفی و تجهیزات صنعتی کاربرد فراوانی دارد.  این محتوا بهترین تجربه از محصول را در تمام بخش های فرآیند کاری،  از مهندسی گرفته تا بازاریابی و فروش، ایجاد می کند.

 • شخصی سازی محصول: اجازه دهید مشتری هایتان محصولات اختصاصی خود را پیش از خرید، شخصی سازی کنند.
 • دفترچه راهنمای سه بعدی محصول: آموزش کار با محصولتان را توسط دفترچه های راهنمای سه بعدی و تعاملی تسریع و تسهیل کنید.
 • کاتالوگ های سه بعدی محصول: محصول خود را با اطلاعات و جزئیات کافی در یک فضای تعاملی به نمایش درآورید.
 • نمایش نزدیک به واقعیت و دموی محصولات به منظور افزایش فروش و تعامل با کاربران و مشتری ها

نمایش متن

 • ممکن است بارها با این مشکل روبرو شده  باشید  که قصد داشتید توضیحات بیشتری را در یک متن  بگنجانید  ولی با محدودیت فضا و یا محدودیت های طراحی روبرو بوده اید.  اکنون می توانید با استفاده از این قابلیت واقعیت افزوده اپار، متن و نوشته های مختلف را به تصاویر گوناگون اضافه کنید  و به راحتی به ارائه اطلاعات تکمیلی بصورت متن نمایشی بپردازید.  

اضافه کردن یک رویداد به تقویم گوشی هوشمند (Event)

با کمک این ویژگی می توانید کاربران را از زمان رونمایی از یک محصول، نشست اعضاء هیات مدیره، سالروز تاسیس یک مجموعه و یا … مطلع کنید و این تاریخ را با توضیحاتش برای یادآوری به تقویم گوشی کاربران ارسال کنید.

استفاده از لینک های ارتباط دهنده (Hyperlink)

 • هایپرلینک،یک لینک است که کاربر توسط آن به صفحه ای مشخص بر روی اینترنت هدایت می شود. با کمک موتور واقعیت افزوده اپار کاربران می توانند پیچیده ترین صفحات وب را بدون آنکه از صفحه ی نرم افزار اختصاصی شما به بیرون هدایت شوند مشاهده کنند. می توان صفحه مورد نظر را، یکی از صفحات زیر در نظر گرفت:
  • وب سایت
  • نقشهگوگل حاوی موقعیت مکانی مشخص 
  • فروشگاه اینترنتی
  • شبکه های اجتماعی
تلفن تماس: +982188840620
آدرس ایمیل:  info@opar.ir